O autorce

AUTORKA

Grażyna Stachowicz

Grażyna Stachowicz, autorka książki Czekając na Armagedon, nie planowała pisać książki, jednak w ciągu 30 lat przynależności do Świadków Jehowy, zauważyła, że wszelkie informacje o tej grupie wyznaniowej przedstawiane w mediach są skrajne – idące w stronę przesadnej pochwały, albo znów – totalnej krytyki. Z tego właśnie powodu postanowiła napisać książkę pokazującą, że wszyscy ludzie, bez względu na religię, są tacy sami – mają podobne dylematy, problemy i charaktery. Jest to więc opowieść o ludziach, nie o religii.

Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości, kiedy to wszystkie religie zostają zdelegalizowane, a dotychczasowy system ulega rozpadowi. Grupa Świadków Jehowy ucieka do leśnej osady, gdzie próbuje, w ciężkich warunkach, przeczekać czas pozostały do bliskiego, według nich, Armagedonu. Niestety koniec świata nie nadchodzi, a ich problemy narastają. Mieszkańcy osady powoli ukazują swoje prawdziwe oblicza – jedni dobre, drudzy złe. Zachodzi w nich również przemiana duchowo-moralna.

Prywatnie autorka książki jest żoną, matką dwójki dzieci i babcią. Z wielką pasją zajmuje się hodowlą psów rasowych (FCI). Od 2006 roku przebywa wraz z rodziną na “Zielonej Wyspie”, Irlandii.

Zdjęcia osobiste

Galeria

Translate »
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro